Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Kızılay Ramazan Yardımı Başvuru Formu nasıl doldurulur, Kızılay yardımı nasıl alınır, Kızılay yardımına nasıl hak kazanılır hepsinin detayları yazımızda yer alacak.

Kızılay her sene ramazan ve kurbanlık olmak üzere ekstra yardımlara yer vermektedir. Bu sene toplamda 8 milyon kişiye bu konuda yardım elini uzatacağını belirttiler.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada “220 bin aileye hane başı 500’er TL’den 110 milyon TL’lik nakdi destek sağlanacak. Alışveriş kartlarıyla 49 bin aileye toplamda 24.5 milyon TL değerinde destek verilecek” diye konuştu. 31 aşevi ve 74 mobil ikram aracıyla yıl boyunca sıcak yemek desteği veren Kızılay, Ramazan döneminde de şubeleriyle de birlikte 76 milyon TL değerinde 3.8 milyon kişilik iftarlık yemek verecek. 97 bin adet gıda kolisiyle 388 bin kişiye yaklaşık 29.1 milyon TL değerinde yardım ulaştırılacak. Çocuklar için hazırlanan 3.25 milyon TL değerindeki 140 bin ikram paketi ve 3 bin oyuncak hediye edilecek. Temel gıda ve iftarlık yemek yardımlarının yanı sıra 60.5 milyon TL değerinde tutarla 506 bin kişinin de bayramlık giyim ihtiyacı karşılanacak.” ifadesinde bulundu.

Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir?

Kızılay yardımı kimlere verilmektedir bunu merak eten vatandaşlar için detaylı listeyi aşağıda belirtiyoruz.

İşte Kızılay Ramazan Yardımı almaya hak kazanabilecek vatandaşlar;

 • İşsizler
 • Dar gelirli vatandaşlar
 • Kimsesi bulunmayan dul kadınlar
 • Hiçbir geliri bulunmayanlar
 • Muhtardan fakirlik belgesi alanlar
 • Özürlü raporuna sahip geliri olmayan vatandaşlar
 • Kronik hastalığı bulunan dar gelirli ya da geliri olmayan kişiler
 • Öksüz ve yetimler
 • Afetzedeler
Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir
Kızılay Ramazan Yardımı Kimlere Verilir

Kızılay Ramazan yardımını kimler alabilecek diye genel bir özet geçersek hane geliri toplamı asgari ücretin 3de1 inin altında kalan kesim alabilecek.

Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır?

Kızılay ramazan yardımının içinde ramazan kolisi yardımı yer almaktadır. Peki Kızılay Ramazan kolisi nasıl alınır sorusuna cevap vermek gerekirse 2 imkan bulunmaktadır.

 • E-devlet üzerinden
 • Kızılay ilçe müdürlüklerinden
Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır
Kızılay Ramazan Kolisi Nasıl Alınır

edevlet sistemi veya kızılay ilçe müdürlüklerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca https://www.kizilay.org.tr/iletisim başvuru formunu doldurarak ön kayıt oluşturabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay ramazan yardımı başvurusu yapmak oldukça kolay. Nasıl yapıldığını belirtmek gerekirse kızılay il ve ilçe müdürlüklerinden veya e-devlet üzerinden Kızılay ramazan yardımı başvurusunu yapabilirsiniz.

Kızılay Ramazan Yardımı Sorgulama

Kızılay ramazan yardımı için başvuruyu e-devlet üzerinden yapabildiğiniz gibi Kızılay ramazan yardımı sonuç sorgulamasını da e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

[Total: 0 Average: 0]

Etiketler

Market Fiyatları

marketfiyati.net kullanıcı bilgilendirme amacıyla kurulan bir hizmet platformudur. 19 ağustos 2021 yılında hizmet vermeye başlayan platformumuz %100 doğruluk ile güncel fiyat bilgisine ulaştırmayı benimsemiştir. Vizyonumuz sitemizde yer alan bilgilerden A101, Bim, Şok, Migros gibi zincir marketlerin ürün fiyatlarına ulaşarak güncel, uygun fiyatı öğrenmenize ve karşılaştırma yaparak tercihte bulunmanıza yardımcı olmaktır. Güncel fiyat bilgilerini instagram, facebook, pinterest, twitter gibi sosyal mecralarda da paylaşarak daha çok kullanıcıya ulaşmak istemekteyiz. Youtube kanalımızdan zaman içerisinde ürün incelemeleri yaparak fiyat farkı doğrultusunda ürünün kalite durumunu da sizlerle paylaşmış olacağız.

Bunlarda İlginizi Çekebilir